zostań wolontariuszem

jak zostać wolontariuszem?

WOLONTARIAT – czyli pięknie jest pomagać tym, którzy nie powiedzą ‘dziękuję’.

 

Wolontariusz, potocznie zwany ‘Pomagaczem’ bądź ‘Społecznikiem’, choć to drugie ma raczej negatywny wydźwięk. W przypadku organizacji prozwierzęcych, takich jak nasza Fundacja, bycie Wolontariuszem oznacza poświęcanie swojego wolnego czasu na ratowanie psów i kotów dosłownie i w przenośni.

 

Niestety nieraz zdarza nam się otrzymywać informacje o potrzebujących niezwłocznej interwencji psach czy kotach, które trzeba natychmiast zabrać z tzw. złego miejsca bądź na już szukać im schronienia. Niektórzy nasi podopieczni są umieszczani w hotelikach, gdzie czekają na upragniony dom. Aby przyspieszyć ten proces, nieustannie ogłaszamy psiaki. Zabieramy je na spacery, podczas których kręcimy filmiki i pstrykamy zdjęcia, po to, by wraz z dokładnym opisem każdy czworonóg trafił na stronę ogłoszeniową. Pracy jak widać jest wiele i jest różnorodna.

 

Niezwykle ważna jest również działalność zwana „e-wolontariatem”. To zajęcie dla tych osób, które mieszkają w większym oddaleniu albo po prostu wolą taki tryb pracy. Również dla takich Wolontariuszy zajęć nie zabraknie, a i one są rozmaite począwszy od tworzenia opisów psiaków czekających na adopcję, poprzez organizowanie zbiórek czy to żywności czy środków finansowych m.in. na leczenie chorych i starych futrzaków, aż po korespondencję z potencjalnymi rodzinami adopcyjnymi. Liczymy także na kreatywność Wolontariuszy. Liczy się każdy pomysł, każda iskierka, ale przede wszystkim liczy się człowiek. Liczysz się Ty i to właśnie na Ciebie czekamy. Nie wahaj się, pracy naprawdę nie zabraknie. To przykre, ale taka jest rzeczywistość, a im więcej nas będzie, tym większej liczbie psów i kotów uda nam się pomóc.

 

Dlatego, jeśli zwierzęta są dla Ciebie na tyle ważne, że jesteś gotów poświęcić im swój wolny czas, przyłącz się do nas. Gwarantujemy, że już nigdy nie będziesz się nudził, nawet w deszczową niehandlową niedzielę. Twój telefon będzie wymagał częstszego ładowania, a komputer szybciej się nagrzewał. Co otrzymasz w zamian? Radość i satysfakcję, które są więcej warte niż góry złota. Przyłącz się do nas i sam się przekonaj! Czekamy 😊